III Turniej WTZ

Turniej Kolbuszowa

Nutrilite


Podstawy odżywiania
Jedz mniej a poprawisz swoje zdrowie Email

Może brzmieć to oczywiście, że jedzenie optymalnych ilości pożywienia prowadzi do utrzymania prawidłowej wagi. Jednak eksperci do spraw żywienia są podzieleni co do tego. Od lat debatują nad skutkami ubocznymi, które towarzyszą odchudzaniu. Nie jest to tak oczywisty temat jakby mogło się wydawać, ponieważ odchudzanie rzeczywiście czasami powoduje efekt jojo, czyli ponowne przybranie na wadze.

Więcej…
 
Najgorsze diety Email

Najgorsze diety

Najgorsze diety to diety eliminacyjne, które wykluczają z pożywienia całe grupy pokarmów (a nasz organizm nadal potrzebuje tych samych składników budulcowych). Są one stosowane bez nadzoru lekarskiego i w długim czasie i mogą powodować bardzo poważne zaburzenia metaboliczne. W rankingu najgorszych w skutkach zdrowotnych na pierwszym miejscu lokuje się dieta białkowa, na drugim dieta zgodna z grupą krwi, na trzecim wegańska.

Więcej…
 
Dieta ketogenna nie dla wszystkich Email

Dieta z małą ilością węglowodanów

Ostatnio obserwuje się znaczne zainteresowanie tzw. dietą ketogenną (produkującą w organizmie związki ketonowe). Prawdopodobnie jest to spowodowane ogólnym wzrostem popularności żywienia niskowęglowodanowego. Trzeba jednak pamiętać, że dieta ketogenna różni się dość znacznie od diet niskowęglowodanowych.

Może być prowadzona tylko przez ściśle określony czas i nie jest przeznaczona dla wszystkich.


Więcej…
 
Jak to z masłem było... Email

Krowa, przyjaciel człowieka nie tylko w Indiach

Każda dieta układana przez dietetyka, spełnia odpowiednie normy jakościowe i ilościowe. Oznacza to, że powinna dostarczać do naszego organizmu określoną ilość energii uwalnianej z węglowodanów i lipidów (tłuszczów).

Podstawowa przemiana materii dorosłego człowieka (procesy energetyczne niezbędne dla utrzymania wszystkich podstawowych funkcji życiowych) potrzebuje około 1200 kcal. Oprócz zapewnienia odpowiedniej ilości energii, rolą właściwie ułożonej diety jest dostarczenie wszystkich, tj. około 60 niezbędnych składników pokarmowych. Większość tych składników znajduje się w krowim mleku.

Więcej…
 
Odchudzanie na urlopie Email

Lato to najlepsza okazja, by zrzucić zbędne kilogramy. Jest więcej owoców i warzyw, a wysoka temperatura powoduje, że rzadziej jemy. Aby nasze posiłki były nie tylko mniejsze, ale też lżejsze, wystarczy kilka prostych trików dietetycznych. To dzięki nim z urlopu wrócisz o rozmiar szczuplejsza.


ŁATWE SPOSOBY NA LEKKIE DANIA1 Mroźne orzeźwienie Apetyt na zimne dania doskonale zaspokoisz sorbetami owocowymi i chłodnikami. Lody przynoszą chwilową ulgę, bo ich słodycz sprawia, że za chwilę znowu chce Ci się pić. Ponadto mieszanka cukru i tłuszczu jest groźna dla Twojej talii. Zamiast rożka w czekoladowej polewie wypróbuj sycący, schłodzony koktajl mleczno-owocowy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9

STRIVE+ & FITH20 & 1